ALOE VERA

Aloe vera

Čo je Aloe vera ?

Aloe vera je púštna rastlina, ktorá patrila k najobľúbenejším liečivám už v starovekom Egypte. Pôvodný Egypťania ju nazývali ,,rastlinkou nesmrteľnosti“ “ a ukladali ju medzi pohrebné dary pochovávané spolu s faraónmi. Liečivé účinky si všimla aj samotná Klepoatra, ktorá Aloe používala ako súčasť starostlivosti o pokožku a pravidelne si ho nanášala na kožu. Od Egyypťanov prevzali znalosti Gréci a Rimania. Napokon sa rastlinka ujala aj v čínskej medicíne a kedysi bola využívaná aj vo vojnovej medicíne.

Najcennejší je gél!

Nespracovaný Aloe vera gél tvorí z 96% voda. To pomáha rastlinke prežiť v obzvlášť nehostinných a ťažkých podmienkach sveta. V listoch sa nachádza jej sila, ktorá obsahuje až 75 pozitívnych látok vrátane minerálov, vitamínov, aminokyselín a enzýmov.

Široké využitie!

Ale vera má naozaj veľmi široké využitie, pretože sa dá užívať zvonka ale i zvnútra. Zvonku používaná zvlhčuje a regeneruje kožu a pomáha proti kožným nečistotám. Lieči popáleniny a spálenie od slnka – len máloktorý krém vám upokojí spálenú pokožku tak ako kvalitný extrakt z Aloe. Zvnútra používaná posilňuje obranyschopnosť a krvné cievy. Ďalej sa považuje za najúčinnejšiu prírodnú detoxikáciu. Takisto má adaptívnu funkciu a samo si vyhľadá napadnuté a poškodené miesta nášho tela a postupne dopĺňa všetko čo potrebujeme. Počas uplynulých desaťročí lekárske výskumy potvrdili priaznivé účinky

Aloe vera v mnohých oblastiach, vrátane pokožky, tráviacich funkcií, imunitných funkcií a zdravia ústnej dutiny. Viaceré štúdie poukazujú na to, že Aloe vera zlepšuje hojenie žalúdočných vredov, podporuje činnosť čriev, pomáha tráviacemu traktu absorbovať výživné látky z prijatej potravy do krvného obehu a zlepšuje činnosť pankreasu. Aloe takisto ovplyvňuje črevnú mikroflóru, tým že  zabraňuje premnoženiu nežiadúcich baktérií v hrubom čreve čím zabraňuje hnilobným pochodom. Ethiopian Journal of Health Sciences v roku 2014 potvrdil, že  Aloe je bezpečná náhrada chemickej zubnej pasty navyše obsahuje vitamín C!  Vďaka antibakteriálnym a antimykotickým účinkom dokáže odstrániť povlak a dezinfikovať ústnu dutinu efektívnejšie ako komerčné ústne vody. Je vedecky preukázané, že Aloe napomáha k zdravému vývinu kože a efektívne vyhladzuje vrásky. Štúdia bola vykonaná na 30 ženách vo veku nad 45 rokov, kde sa preukázateľne zvýšila produkcia kolagénu  a pružnosť kože v priebehu 90 dní. 

Ďalej podporuje trávenie, znižuje cukor v krvi, obnovuje poškodené bunky, pôsobí ako efektívny liek pri bolestiach hlavy. Požívanie dvoch lyžíc Aloe sa ukázalo prospešné ak ide o zníženie hladiny cukru v ľudí s cukrovkou II typu . Aj druhá štúdia v ktorej bola tentokrát použitá samotná dreň tieto výsledky potvrdila, čo naznačuje budúcnosť využívania Aloe pri liečení cukrovky. Aloe má taktiež veľký potenciál liečiť rakovinu prsníka. Nedávna štúdia skúmala zložku v listoch z aloe a došla k povzbudivým výsledkom. Podľa autorov môže rastlina spomaliť šírenie rakoviny prsníkov, avšak je potrebné ďalšie skúmanie v tejto oblasti.

Vedeli ste však, že produkty z Aloe vera nesmú obsahovať aloín? Aloín sa nachádza na povrchu rastlinky ako jej koža. Pokiaľ sa táto ,,koža“ dostane do produktu na užívanie môže mať preháňací účinok. Preto si treba dôkladne vyberať kvalitného výrobcu Aloe vera produktov.

Aký je kvalitný výrobca Aloe vera?

Kvalitný výrobca Aloe vera produktov by mal mať certifikáty kvality. Jednou z firiem, ktoré túto kvalitu testujú je aj spoločnosť Fresenius, ktorá dáva svoju pečať produktom, ktoré testovala a dohliada na ich kvalitu, od sadenia rastlinky až po spracovanie. Kvalitné Aloe vera by malo byť v zemi 2-3 roky, pokiaľ nadobudne všetky výživné látky. Ak sa lístky Aloe vera trhajú skôr produkt nemá dostatočnú kvalitu. Kvalitu taktiež ovplyvňuje aj jej konzistencia. Konzistencia aloe vera nesmie byť šťava, ktorá je zmiešaná s vodou ale kvalitný gél, ktorý je ručne vytláčaný z rastlinky. Firma LR health & beauty od ktorej náš e-shop dodáva produkty z Aloe vera má certifikát najvyššej kvality od spomínanej spoločnosti Fresenius. Preto neváhajte od nás objednať produkty a vyskúšať tu najvyššiu kvalitu.

 

Kvalitné výrobky z aloe si môžete objednať aj u nás v našom e-shope. Nájdete nás na www.zdravie-slovensko.sk v sekcii produkty. 🙂

 

2 thoughts on “ALOE VERA

  1. Lenka112 says:

    Waau človek by ani nepovedal, aké zázraky dokáže príroda, kým sa nepresvedčí na vlastnej koži, teda aj na vlastnom tele nakoľko má mnoho využití táto rastlinka 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *