Štípance od komárov ? Ako na ne prírodnou cestou?

Okrem nepríjemného tepla, leto so sebou prináša aj ďalšie negatíva. Jedným z najnepríjemnejším sú hlavne komáre a iný otravný hmyz. Pokiaľ nepomohla prevencia ako repelent alebo iné spôsoby, ako sa pred nimi chrániť, na rade sú takzvané babské recepty a rady.

Čo na štípance ?

Sóda bikarbóna

Zmierňuje bolesť a nepríjemné svrbenie. Aplikujete si ju nasledovným spôsobom: k sóde bikarbóne primiešajte trochu vody, zmes potom naneste na postihnuté miesto a nechajte pôsobiť minimálne pol hodinu.

Aloe vera

Preukázateľne podporuje hojenie a potláča zápaly. Na drobné ranky a štípance postačí malý kúsok umytého listu, ktorý priložte na postihnuté miesto. Keď šťava vyschne, stačí odkrojiť tenký plátok a znova priložiť. Ešte efektívnejšie je, ak si kúsok listu dáte do chladničky schladiť. Pokiaľ nedisponuje Vaša domácnosť touto rastlinou, nezúfajte. Existuje množstvo výrobkov z Aloe Vera prispôsobených tak, aby ešte väčšmi zvýšili účinok.

Esenciálne oleje

Sem patrí najmä levanduľový olej, ale postihnuté miesto upokojí aj čajovníkový olej. Poznámkou na záver vás chceme upozorniť aj na fakt, že mnohé oleje fungujú a využívajú sa aj ako repelenty a v tomto prípade je takým aj levanduľový esenciálny olej.

Ľad

Pokiaľ sa však vo Vašej domácnosti nenachádza nič z predchádzajúcich tipov. Môžete použiť aj ľad. Je známe, že studené obklady pomáhajú a spomaľujú zápaly. Samozrejmým spôsobom ako upokojiť pokožku po bodnutí komárom je preto ľad. Ľadový zábal doprajte postihnutému miestu čo najskôr. Nezabúdajte však, že ľad neprikladáme na pokožku priamo, ale ho zabalíme do látky.

Cold ice cubes with water drops

Med

Táto sladká dobrota látka je správnou voľbou aj kvôli svojim antibakteriálnym a protizápalovým vlastnostiam. Naneste malé množstvo medu na postihnuté miesto, nechajte chvíľu pôsobiť a nakoniec zmyte vodou, ktorú však neutierajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *