Aloe Vera prvá pomoc pre spálenú pokožku

Leto je už v plnom prúde, a slniečko hreje čoraz viac. Nevšimli sme si to len my ale aj naša pokožka. Zábava, práca, či kúpanie, pri týchto činnostiach však nesmieme zabudnúť na starostlivosť o naše zdravie a našu pokožku.

Oddych na pláži, na dedine v záhrade, či rôzne vonkajšie športy. Málo komu však napadne, že táto na prvý pohľad obyčajná zábava má aj svoje následky. Niektorí majú to šťastie, že sa im pokožka opáli krásne do zlatista, iní si na ňu musia dávať výrazný pozor (to je aj mojom prípadom). Spálenie môže spôsobiť jej vysušenie, horúčky, či dokonca vážne zdravotné komplikácie.

Opaľovacie krémy s nízkym faktorom sú často len slabou ochranou pred ostrým slnečným žiarením. Ostrá bodavá bolesť zo spálenej pokožky sa zväčša dostaví až večer pri kontakte s vodou. Na upokojenie nepríjemnej horúčavy môžete použiť Panthenol, alebo krémy s obsahom aloe vera. Účinný je aj ľadový obklad, ktorý zmierni začervenanie, no nelieči podráždenú pokožku.

Ak chcete aby sa oba účinky dostavili ihneď, skombinujte praktické s užitočným. Pred tým, ako si pôjdete vyrobiť ľad do obľúbeného nápoja, nalejte do formy tekutinu z aloe vera. Môžete použiť spracovaný prípravok vo forme gélu, džúsu, alebo výťažok z čerstvej rastliny. Kocky by mali byť zamrazené už do 3-4 hodín a v mrazničke vám vydržia po celé leto.

Aloe Vera Séria starostlivosti po opaľovaní

Pred zamrazením je vhodné do každej kocky pridať aj kvapku levanduľového oleja, ktorý rovnako ako aloe vera zmierňuje následky spálenej pokožky. Ak používate prírodné bio aloe vera, kocky ľadu môžete použiť aj do obľúbeného nápoja. Dodajú mu horkastú až trpkú chuť, ktorá vás počas letných dní zaručenie osvieži.

Aloe Vera

Leto sa blíži a s ním aj riziko spálenia pokožky slnkom. Pomôžte si zbaviť sa tejto nepríjemnosti pomocou veľmi účinného prírodného produktu priamo z dužiny kaktusu Aloe Vera.

Schladenie a rýchla úľava od bolesti  bude určite žiadaným účinkom na slnkom podráždenú  pokožku. Vďaka veľmi rýchlemu hojivému efektu Aloe Vera sa spálené miesta zahoja už do jedného dňa a vy si môžete ďalej pokojne užívať dovolenku.

Takisto ako pri spálení sa na slnku je gél veľmi účinný aj pri iných druhoch popálenín napr. od ohňa, horúceho kovu či vody. Podporuje hojenie rán a zabraňuje vzniku výrazných trvalých jaziev.

Gél je vhodné aplikovať v hrubšej vrstve čo najskôr na postihnuté miesta a následne opakovať až do zahojenie. Pre maximálny chladivý účinok odporúčame skladovať v chladničke.

Vhodný je tiež ako prostriedok na hydratáciu pokožky alebo doplnková liečba kožných ochoren

Aloe Vera Hydratačný Gélový Koncentrát

Ak sa vám náš článok páčil, podporte nás zdieľaním na sociálnych sieťach

Medicine. Aloevera on a white background

Nájdete nás na www.zdravie-slovensko.sk, kontaktovať nás môžete aj prostredníctvom e-mailu: info@zdravie-slovensko.sk

Inšpiracia www.noizz.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *