Ako mať za pomoci prírody zdravé a husté vlasy

Je čoraz viac bežné, ak si ráno na vankúši nájdete veľké množstvo vlasov, ktoré už nie sú vo vašom vlastníctve. Tento problém trápi azda každého, muža s pribúdajúcim vekom. U žien tento problém môže spustiť napríklad aj tehotenstvo. A kto za to môže ? No predsa hormóny. Dá sa však vypadávanie vlasov nejakým spôsobom zbaviť a mať opäť krásne husté, lesklé a hlavne zdravé. Áno, dá! Pozrime sa teda spoločne ako na to.

Prípravkov proti vypadávaniu vlasov je mnoho. Väčšina je však predražená a v konečnom dôsledku nie veľmi účinná. Preto sa pacienti často v snahe ušetriť svoju peňaženku obracajú na prírodné produkty či babské rady.

Najčastejšie príčiny vypadávania vlasov

S touto nepríjemnou situáciou sa stretávajú ako ženy, tak i muži rôznych vekových kategórií. V rôznych životných štádiách môžete na sebe spozorovať zvýšené vypadávanie vlasov. Na to, či vám vlasy budú vypadávať, vplýva viacero faktorov.

Môžu to byť chorobné, ale i nechorobné príčiny. Sú to napr. vyšší vek, hormonálne zmeny, genetika, ochorenia štítnej žľazy či obličiek, ľudia trpiaci cukrovkou. Tak isto to môže mať na svedomí nedostatok vitamínov v tele, psychické či sociálne príčiny, stres, diéty alebo rôzne druhy liekov. Vlasy zvyknú v zvýšenej miere vypadávať aj pri chemoterapii. Netreba však zabudnúť ani na vplyv okolia ako napríklad vlhkosť, extrémne teploty či výkyvy teplôt.

Všeobecne platí, že vypadávanie vlasov u žien nebýva tak dramatické ako u mužov, ale za to k nemu dochádza častejšie, čo súvisí s hormonálnymi zmenami.

U mužov je najčastejšou príčinou straty vlasov generačne dedená androgénnaalopécia. V prípade vyššej hladiny testosterónu začnú vlasy vypadávať v dôsledku ničenia vlasových folikul v krvi. Najviac preto muži prichádzajú o vlasy medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom života.

Vypadávanie vlasov u žien po pôrode

Ako bolo už vyššie spomínané, vypadávanie vlasov u žien býva často spojené s obdobím tehotenstva či po pôrode. V tomto období je to normálne, no napriek tomu nepríjemné. Bojovať sa s tým dá úpravou hormónov, kedy začnú vlasy znova hustnúť a rásť. Prirodzený rast vlasov by sa mal obnoviť do 6 mesiacov. Pokiaľ sa tak nestane, zvážte návštevu u lekára.

Rozoznajte bežné vypadávanie vlasov od toho vážnejšieho

Je normálne, že keď si prehrabnete vlasy rukou, môže vám nejaký ten vlas vypadnúť. Tak isto ženy na kefe spozorujú často množstvo vypadaných vlasov, najmä v období jesene. Takéto prípady sú úplne bežné a netreba im venovať zvýšenú pozornosť. Priemernému človeku totiž za deň vypadne 30 až 100 vlasov.

Ak ale začnete na svojej hlave pozorovať viditeľne prázdne miesta bez vlasov, vlasy vám vypadávajú aj pri jemnom zaťahaní, vo veľkom množstve či neprestajne, je to indikátor, že sa jedná o vážnejší problém. Takéto vlasy strácajú tiež často lesk, farbu a štruktúru.

Za normálnych okolností, keď vypadne vlas, vyrastie na jeho mieste nový. Pri chorobnom vypadávaní vlasov sa však takýto proces nedeje a nový vlas buď nevznikne vôbec, alebo je oveľa jemnejší a tenší. Brániť v raste nových vlasov môžu aj chrasty, lupiny či suché a lámavé vlasy.

Bojujte proti vypadávaniu prírodnou cestou

Nechcete do seba pchať zbytočnú chémiu, ktorá je predražená a zároveň lieči len samotné padanie vlasov? Zvážte prírodnú liečbu obsahujúcu rôzne vitamíny na vypadávanie vlasov a prírodné prípravky. Táto pôsobí komplexne a neorientuje sa len na odstránenie vypadávania vlasov.

Ak zvažujete liečbu vypadávania vlasov prírodnou cestou, existuje zopár rád, ktoré majú priaznivý vplyv. Najúčinnejšie sú však prírodné produkty, ktorých koncentráciách zvyšuje účinok a teda aj výsledok.

L-Recapin Tonikum

Medzi najúčinnejší doplnky vytvorené na prírodnej báze určite patrí L-Recapin Tonikum.

 L-Recapin zamedzuje vypadávaniu vlasov? Vďaka svojmu inovovanému komplexu účinných látok má Procapil® trojaké pozitívne pôsobenie:

  • Kyselina oleanolová z listov olivovníka znižuje regresiu vlasových korienkov
  • Apigenín z citrusových plodov podporuje prekrvenie vlasových korienkov
  • Biotinyl-GHK (bielok s prímesou špeciálnych vitamínov) podporuje uchytenie vlasových korienkov
L-Recapin Tonikum

Túto alternatívu máme vyskúšanu aj my aj naši zákazníci ??

Medzi ďalšie účinné spôsoby, ako zmierniť či dokonca skoncovať s vypadávaním vlasov patria:

Zábal zo žĺtka, rumu a oleja

Vezmite si misku, rozbite vajce a oddeľte žĺtok od bielka. Žĺtok dajte do misky a pridajte lyžicu rumu a ricínového oleja. Vmasírujte do pokožky po dobu približne piatich minút a následne si spravte zábal, ktorý si na hlave nechajte pôsobiť. Minimálna doba pôsobenia by mala byť pol hodina.

Druhým variantom v prírodnom boji s vypadávaním je maska na vlasy. Jej príprava je podobne jednoduchá, ako zábal. Zmiešajte žĺtok, olivový olej a citrónovú šťavu v miske, aplikujte na vlasy a párkrát zopakujte. Účinok by sa mal dostaviť do 3 týždňov.

Medom na suché vlasy

Zmiešajte 1 lyžicu medu, žĺtok a 1 čajovú lyžičku olivového alebo ricínového oleja. Vznikne vám maska, ktorú naneste na vlasy, zabaľte vlasy do uteráka a nechajte pôsobiť hodinu. Následne vlasy zmyte.

Olejom na posilnenie vlasov

Ďalším účinným olejom v boji proti vypadávaniu vlasov je kokosový olej. Zmiešajte 2 lyžice kokosového oleja s 1 lyžicou olivového a votrite zmes po celej dĺžke vlasov. Zabaľte do igelitky a po hodine zmyte.

Okrem toho by ste mali skúsiť upraviť svoju životosprávu, v rámci čoho obmedzíte nezdravé jedlo , nadmerný prísun tukov, cukrov a polotovarov. Naopak, mali by sa zamerať skôr na konzumáciu zeleniny, ovocia a zdravých živočíšnych produktov. Nezabudnite ani na oddych a dostatok spánku, ktoré sú dôležité pre celkové zdravie človeka.

Vitamíny proti vypadávaniu vlasov

Ako je vyššie uvedené, za možnou príčinou vypadávania vlasov môže byť aj nedostatok vitamínov a minerálov. Medzi najviac potrebné vitamíny pre zdravé vlasy patrí vitamín A, vitamín E, C, D a B2(riboflavín).

Množstvo ďalších skvelých zdravých produktov nájdete na našej stránke www.zdravie-slovensko.sk

V prípade otázok nás môžete kontaktovať prostredníctvom e-mailu info@zdravie-slovensko.sk

Taktiež nás môžete sledovať na našom Facebooku a Instagrame

Zdravie Slovensko

???

Článok bol inšpirovaný www.ta3.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *