Zázrak prírody – 10 pozitívnych účinkov Aloe Vera pre zdravie

Ako ste už mohli tušiť jedná sa práve o zázračnú rastlinu Aloe Vera. Táto rastlina bola využívaná už v starovekom Egypte, kde ju pre jej zázračné účinky nazývali rastlinou nesmrteľnosti. Nesmrteľnosť vám síce zaručiť nevieme, avšak existuje množstvo pozitív pre vaše zdravie.

1. Chudnutie

Pozitívny účinok, ktorý zaujme takmer každého je pôsobenie aloe vera na stratu hmotnosti. Aloe pomáha pri redukovaní hmotonosti viacccerými spôsobmi. Medzi tie hlavné patrí detoxikácia tela, v ktorej sa hlbšie venujeme v siedmej časti. Ďalší veľmi významným faktorom, sú protizápalové účinky. Telo zbavené toxických látok a zápalov už viac nebude zadržiavať vodu. Medzi hlavné plus pri užívaní aloe vera patrí schopnosť zabránenia nadmernej absorpcii tukov z potravy.

2. Hydratácia

Ak ste už niekedy vyskúšali krém, ktorého zložkou bolo práve aloe vera, zrejme viete aké skvelé hydratačné účinky na vašej pleti zanechal. Aloe však dokáže hydratovať telo a pleť nielen lokálne, ale i zvnútra. Pravidelné pitie šťavy pomáha udržiavať jemnú a pružnú pokožku bez vrások a škvŕn.

3. Aloe vera vyrovnáva pH

Aby bolo naše telo zdravé a fit, malo by mať prirodzené zásadité prostredie, čo v preklade znamená, že by si naša krv mala udržať pH medzi 7,35 až 7,45. Z mnohých dôvodov však pH krvi prirodzene klesá. Najčastejšie sa pod tzv. prekyslenie organizmu podpisuje zlá strava, alkohol ale i rôzne ochorenia. Aby ste sa vyvarovali acidóze, teda prekysličeniu tela vďaka ktorému sa ľudský organizmus stáva náchylnejší k rôznym chorobám, vyskúšajte aloe vera. Šťava z aloe má alkalizujúcí účinok, ktorý organizmu prinavráti rovnováhu.

4. Protizápalový účinok

Mnoho chronických ochorení, vrátane cukrovky 2. typu, syndrómu dráždivého čreva a artritídy, je spôsobených zápalom. Preukázateľný protizápalový účinok aloe vera je čiastočne pripísaný prítomnosti rastlinných steroidov, ktoré inhibujú zápalový proces iniciovaný poškodenými tkanivami. Okrem toho má aloe vera skvelé protizápalové účinky pri lokálnom používaní na popáleniny či zápaly kože.

5. Tráviace účinky

Problémy s trávením sú zvyčajne výsledkom plynov, nadmernej kyslosti, zápalu žalúdka a črevnej výstelky. Potravinové zvyšky, ktoré zostávajú v tráviacom trakte dlhšie, vedú k hromadeniu toxických látok a ich opätovnému vstrebávaniu cez žalúdok. Aloe vera šťava uľahčuje jednoduchý pohyb zložiek jedla prostredníctvom tráviaceho traktu a podporuje ich rýchlejšiu elimináciu. Vďaka aloe sa vám tak prirodzene obnoví zdravé trávenie. Pri žalúdočných problémoch sa odporúča piť šťavu z aloe vera 2-3 krát denne, vždy pre jedlom.

6. Pravidelné trávenie

Pri trávení ešte chvíľu ostaneme. Nepravidelnosť pohybov čriev a ich zlá priechodnosť je jednou z príčin mnohých chorôb vrátane rakoviny. Namiesto preháňadiel vyskúšajte prírodný nápoj z aloe vera, ktorý je ich zdravšou alternatívou. Jeho pravidelné užívanie zabezpečí pravidelný pohyb čriev a ich vyprázdňovanie.

7. Detox tela

Detoxikačné účinky aloe vera sú dobre známe. Pitie šťavy z aloe vera telo účinne zbavuje toxických látok. Detoikačný účinok šťavy aloe vera pritom nie je obmedzený len na tráviaci trakt. Jej pravidelné užívanie zabezpečuje elimináciu cirkulujúcich toxínov v celom tele. Zabudnite tak na drastické detoxikačné metódy a vyskúšajte tento prírodný „čistič“.

8. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi

Od krásy sa vrátime opäť ku zdraviu. Aloe vera sa úspešne podieľa na znižovaní hladiny cholesterolu v krvi. Je preto výborným pomocníkom pre tých, ktorí dbajú na prevenciu pred kardiovaskulárnymi ochoreniami. Kórejská štúdia na zvieratách zaznamenala až 30% zníženie hladiny cholesterolu u jedincov užívajúcich šťavu z aloe vera. Ukázalo sa, že dlhodobé užívanie znižuje nielen hladinu cholesterolu v krvi a triglyceridov, ale aj cholesterol v pečeni.

9. Zdravá ústna dutina

Časté pitie ochutených limonád alebo ovocných štiav môže poškodiť zubnú sklovinu. Šťava z aloe vera dokáže vďaka svojim protizápalovým účinkom tento, ale i mnohé iné problémy ústnej dutiny odvrátiť. Jej antimikrobiálne pôsobenie udrží pod kontrolou baktérie, vylieči ústne vredy, ale i nepríjemný zápal ďasien. Ak si chcete udržať ústnu dutinu zdravú, odporúča sa kloktať aloe vera šťavu pravidelne niekoľko minút denne.

10. Zdroj vitamínov

Možno vás to prekvapí, ale nenápadne vyzerajúci priesvitný gél, ktorý sa v rastlinke aloe vera nachádza je priam nabitý pre telo prospešnými vitamínmi. Obsahuje komplex vitamínov B1, B2, B6 a B12, ako aj vitamíny A, C a E. Aloe vera je taktiež dobrým rastlinným zdrojom kyseliny listovej a minerálov ako sú železo, meď, zinok, vápnik, sodík, draslík, horčík, mangán a chróm.

Pre viac zdravých článkov nás môžete sledovať aj na sociálnych sieťach. Budeme radi za každé vaše zdieľanie 🙂

www.zdravie-slovensko.sk

FaceBook/Instagram – Zdravie_Slovensko E-mail: Info@zdravie-slovensko.sk

Tento článok bol inšpirovaný www.omladnut.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *