Ako na vrásky bez estetických zákrokov?

Vrásky v sebe ukrývajú skúsenosť, múdrosť a tvoria prirodzenú súčasť nášho života.

Pleť prirodzene obsahuje látky ako kyselinu hyalurónovú, glycerín, koenzým Q10, ceramidy či ureu, ktoré spôsobujú že naša pleť vyzerá sviežo, mladistvo a pružne. Počas pribúdajúcich rokov sa hladina týchto látok znižuje, čoho výsledkom je strata pružnosti, objemu a vytvárajú sa nám jemné vrásky.

Vrásky vznikajú v období okolo dvadsiateho-piateho roku života a to v okolí očí, kde je pokožka najtenšia. Od tohto veku sa začína tvoriť menšie množstvo elastínu a kolagénu až po štyridsiatku, kde sa netvorí už takmer vôbec.

Čo spôsobuje resp. zvyšuje tvorbu vrások?

UV žiarenie (ultrafialové žiarenie) 

Stres, fajčenie, alkohol, nesprávna životospráva či chemikálie.

Zmena hladiny hormónov

Dedičnosť

Mimika (opakované a časté pohyby najmä v okolí úst, očí a na čele)

Aké sú možnosti redukovania vrások bez využitia estetických úprav a zákrokov?

 1. Tvárová gymnastika
 2. Kvalitná kozmetika
 3. Kvalitné výživové doplnky
 • 1. Tvárová gymnastika– na webe môžete nájsť rôzne tvárové cvičenia ako napríklad:
  • Plné pery: Pery našpúľte do tvaru bozku a z celej sily tlačte spodnú peru proti vrchnej. Vydržte tak 5 sekúnd a poriadne cmuknite. Cmuknutie cvik zintenzívni. Zopakujte aspoň 10 krát.
  • Pevné líca: Snažte sa vysloviť písmenko Í a poriadne sa pri ňom usmejte. Napätie v lícach stupňujte a opakujte 10 krát po 5 sekúnd.
  • Oči: Pozrite pred seba (rovno) a pokúste sa oči otvoriť čo najviac. (Držte 5 sekúnd). Následne oči prižmúrte a opäť opakujte 10 krát. Toto cvičenie priaznivo pôsobí aj na ostrosť videnia a viečka nebudete mať ovisnuté.
  • Čelo: Oba ukazováky priložte na čelo, tak aby sa vám špičky ukazovákov spájali v strede čela. Oči otvorte doširoka a čelo sa pokúste nadvihnúť (tlačiť proti prstom). Opakujte 10 krát po 10 sekúnd.
 • Tvárové cvičenia je dobré cvičiť podľa videa. Preto prikladám link na tvárové cvičenie, ktoré si môžete vyskúšať aj doma pri zrkadle:
 • 2. Kvalitná kozmetika (kvalitné krémy proti vráskam). Veľmi dôležité je vybrať si správny krém, podľa tvorby vrások (napr. očný, denný) alebo podľa veku (20+, 30+, 40+).

Alebo skúste najvyššiu radu SEROX 30+ (dokonalá pleť ako po estetickom zákroku).

 • 3. Kvalitné výživové doplnky (napr. kolagén)

zdroje: http://www.ivett.sk/vrasky-odstranenie/

Image by: https://www.freepik.com/free-photo/female-face-with-wrinkles-forehead_10012056.htm#page=1&query=wrinkles&position=0

Autor: S. Lukáčová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *