Babské rady na kašeľ, zápal hrdla a hrtana?

Necítite sa fit a niečo na vás lezie? Prinášame vám overené babské tipy, ako si poradiť s bolesťou hrdla, kašľom, nachladnutím a nádchou.

Naša príroda je plná darov, poskytuje nám veľa možností ako si vieme pomôcť sami preto netreba hneď bežať k lekárovi či do lekárne. Navyše máte istotu, že telo nezaťažujete chemikáliami, nezvykáte si na lieky a neškodíte svojej imunite.

Šalviový čaj (kloktadlo)

RECEPT: Zmiešajte po 20 g rozdrvenej dubovej kôry a šalviových kvetov s vňaťou. Čajovinu zalejete litrom studenej vody, priveďte do varu, lúhujete 15 minút a sceďte cez gázu. Kloktajte viackrát denne.

Šalvia Babské rady na kašeľ, zápal hrdla a hrtana?

Kurací vývar (nápoj proti chrípke)

RECEPT: Potrebujete 2 šálky domáceho kuracieho vývaru, lyžičku mletej kurkumy, štipku škorice, 3 kusy čierneho korenia, 2 kardamónové struky, asi 5 cm čerstvého olúpaného a nakrájaného zázvorového koreňa, tri až šesť strukov pretlačeného surového alebo fermentovaného cesnaku. Všetky položky okrem cesnaku nechajte zovrieť v hrnci a varte päť až sedem minút. Preceďte a keď nápoj miere vychladne, pridajte cesnak.

Naparovanie (chrípka, prechladnutie)

Je to už možno zastaralý a zabudnutý spôsob, ale veľmi overene pomáha pri chrípke či nachladení.

RECEPT: Nalejte vodu do menšieho hrnca a priveďte do bodu varu. Hrniec položte na stôl prekryte utierkou a inhalujte (30 sekúnd). Do vody môžete pridať pár kvapiek mätového alebo eukalyptového oleja. Opakujte podľa potreby. Po naparení zostaňte v teple a vyvarujte sa chladnému vzduchu.

Čaj zo šupiek vlašských orechov (prechladnutie)

Čaj z orechových škrupiniek primárne pomáha proti kašľu. Svojimi účinkami dokáže uvoľniť hlieny a prispieť aj k utíšeniu bolesti hrdla, a to najmä vtedy, keď máte pri zápale problém s prehĺtaním.

RECEPT: Orechové šupky nechajte luhovať. Možete ich nechať aj povariť a vychladnúť. Následne môžete čajík pomaly popíjať.

orechy

Soľ a voda (prechladnutie, kašeľ)

Kloktaním slanej vody sa zbavíte baktérii a upokojíte bolestivé hrdlo. Kloktanie tiež redukuje a uvoľňuje hlien, ktorý obsahuje baktérie a alergény. 

RECEPT: Zmiešajte štvrť lyžičky so šálkou teplej vody. Kloktajte niekoľko minút, potom podržte tekutinu v ústach a vypľujte. Opakujte podľa potreby niekoľkokrát denne.

Šťava z listovej zeleniny (prechladnutie, kašeľ)

 I keď je skôr známa ako zdravý nápoj na štíhlu líniu, šťava z listovej zeleniny pomáha i pri bolestiach hrdla. Zastavuje množenie baktérií a zmierňuje bolesť.

RECEPT: Pripravte si listovú zeleninu a vyrobte si z nej šťavu.  Použiť môžete aj paradajkovú šťavu v kombinácii s horúcou vodou a feferónovou omáčkou. Kloktajte, podržte nápoj päť minút v ústach a vypľujte. 

Čaj z klinčekov (prechladnutie, kašeľ)

RECEPT: Pomleté klinčeky zalejte horúcou vodou. Pomôcť môže aj zelený čaj, ktorý bojuje proti infekciám. Urobte si silnejší odvar a kloktajte.

klinčeky Babské rady na kašeľ, zápal hrdla a hrtana?

Mätový čaj (bolesť hlavy, problémy s trávením)

RECEPT: Čerstvé lístky z mäty nasekajte. Zalejte vriacou vodou a nechajte prikryté lúhovať. Môžete osladiť medom a ochutiť citrónom.

Zázvorový čaj (bolesť hlavy, problémy s trávením)

RECEPT: Nastrúhajte kúsok očisteného zázvorového koreňa, zalejte horúcou vodou a nechajte 5 až 8 minút lúhovať.

Smrekové výhonky (kašeľ, stres, dýchacie cesty, sústredenie)

Smrekové výhonky obsahujú veľké množstvo vitamínu C a vitamínu A a využívajú sa pre svoje liečivé účinky pri chrípkových ochoreniach, chorobách priedušiek a dýchacích ciest. Upokojuje nervy, znižuje stres, stimuluje aj mozgovú kôru, čím podporuje našu schopnosť sústrediť sa a učiť. 

RECEPT: Výhonky nechajte luhovať vo vriacej vode a pripravte si chutný a aromatický čaj.

ihličie

Na bolesť hrdla môžete použiť aj niektoré z kvalitných, overených a účinných prírodných produktov ako :

ALOE VERA SPREJ:

https://zdravie-slovensko.sk/produkt/sos-sprej/

Kvalitný čaj CISTUS

Viac našich článkov si môžete prečítať na našom Webe www.zdravie-slovensko.sk

Ďakujeme Vám za každé zdieľanie na sociálnych sieťach

Pokiaľ by ste mali záujem o produkty plné zdravých bylín navštívite aj náš e-shop.

choroby

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac odporúčame Vám nasledujúce články, ktorými sme sa inšpirovali:https://www.preventivne.sk/3-recepty-od-babicky-liek-kasel-bolest-hrdla-najdete-kuchyni.html, https://www.preventivne.sk/3-recepty-od-babicky-liek-kasel-bolest-hrdla-najdete-kuchyni.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *