Krásna a vyživená pleť prírodnou cestou. Čo na akné a suchú pleť ?

bylinky zdravie slovensko

Rúško či dezinfekcia síce pomáhajú chrániť naše telo pred vírusom. Avšak ich neustále nosenie či aplikovanie dáva zabrať našej pokožke, nehovoriac o tom, pokiaľ pokožka mala už pred tým problém s akné či vysušovaním. Preto je potrebné sa práve v tejto dobe o pokožku starať ešte väčšmi, ako tomu bolo v minulosti. To ako sa starať o poškodenú, unavenú, podráždenú či suchú pokožku i o mnoho viac sa dočítate v tomto článku. Taktiež sa dozviete ako sa zbaviť nepríjemného akné.

Levanduľa

je jednou z najvýznamnejších bylín používaných v kozmetickom priemysle pre jej vôňu. Avšak málo kto však tuší že okrem vône táto rastlina dokáže oveľa viac. Pôsobí aj ako antiseptikum, analgetikum ale aj ako deodorant. Jej antibakteriálne účinky sú vhodné na liečbu akné, vysušenú pokožku, plesňové infekcie, hojenie jaziev, popáleniny a rôzne ekzémy. Olej z tejto rastliny je vhodným tonikom pre všetky druhy pleti.

Levandula Zdravie Slovensko

Aloe Vera

Načo je dobrá Aloe Vera ? Rastlina večného života, aj tak volali Egypťania túto rastlinu pre jej priaznivé a omladzujúce účinky.

Určite teda nie je náhoda, že sa táto rastlina využíva v kozmetike a v zdravotníctve do dnešných dní. Okrem spomalenia starnutia pokožky má aj priaznivé účinky pri hojení rán či na herpes. Aloe je bohatá na vápnik, draslík vitamín C a E a zinok, okrem toho má hydratačný účinok, takže vašu pokožku ochráni pred nepríjemným vysušovaním a akné.

Aloe Vera Séria Denného a Nočného krému

Nechtík lekársky

 Má protizápalové účinky, antivírusové a antibakteriálne vlastnosti s vysokým obsahom antioxidantov flavonoidov. Taktiež lieči akné, hojí popáleniny, obareniam, modriny, rezné rany, ekzémy a hemoroidy. Ten sa pridáva do rôznych krémov či mydiel.

Nechtík lekársky Zdravie Slovensko

Kurkuma

je úžasné korenie a to nie len po chuťovej stránke, ale aj po tej zdravotnej. Obsahuje antioxidanty a látky s protizápalovým, antibakteriálnym a protiplesňovým účinkom. Kurkuma môže byť užívaná vnútorne ako súčasť jedál, ale aj nanášaním na kožu na akné, vrásky, pigmentové škvrny a mnohé iné chybičky krásy. Štipka kurkumy zmiešaná s ricínovým olejom po aplikácií na hlave zabraňuje tvorbe lupín.

Kurkuma Zdravie Slovensko

Hliva ustricová

 Je huba, ktorá je nazývaná aj ako elixír večnej mladosti. Možno ju konzumovať čerstvú, tepelne upravenú v jedle alebo aj sušenú. Táto huba znižuje hladinu cholesterolu, zvyšuje imunitu organizmu, pôsobí protizápalovo, antibakteriálne. Pomáha pri liečbe ekzémov i akné.

Rozmarín 

Má protiplesňový, protizápalový a antibakteriálny efekt. Používa sa pre spomalenie vypadávania vlasov, ale pôsobí aj ako vlasový kondicionér, ktorý vlasy zmäkčuje. Hydratačné vlastnosti rozmarínového oleja sa využívajú pri boji proti vráskam a taktiež aj pri liečbe akné. Dokonca sa využíva aj ako jedna zo zložiek zubných pást, nakoľko odstraňuje zubný zápach.

Rozmarín Zdravie Slovensko

Harmanček

 Je užasne jemná, upokojujúca a antiseptická rastlina. Pridáva sa do telových krémov, šampónov a rôznych iných kozmetických výrobkov. Pomáha pri liečbe akné, ekzémov a dermatitídy. Odstraňuje známky starnutia a znečistenia kože, má omladzujúce a hydratačné vlastnosti. Harmančekový čaj podporuje taktiež spánok a celkový pokoj organizmu, ktoré sú pre zdravie a regeneráciu nevyhnutné.

Harmanček Zdravie Slovensko

Bergamot

Je najjemnejší z citrusových plodov, požadujúci špeciálne klimatické a pôdne podmienky aby prosperoval. Taliani používali Bergamot už roky, pretože redukoval pocity stresu, upokojoval a omladzoval pokožku. V Grécku je nezrelé ovocie používané ako bonbóny, jedia sa lyžičkou ako dezert alebo ku kávou. Bergamot je unikátny medzi citrusovými olejmi pre svoju upokojujúcu a povznášajúcu schopnosť, ktorý pôsobí priaznivo pri zlých pocitoch a úzkosti. Zároveň aj čistí pleť, na ktorú ma upokojujúci účinok.

Viac našich článkov si môžete prečítať na našom Webe www.zdravie-slovensko.sk

Ďakujeme Vám za každé zdieľanie na sociálnych sieťach

Pokiaľ by ste mali záujem o produkty plné zdravých bylín navštívite aj náš e-shop.

Pokiaľ sa chcete o bylinkách dozvedieť viac odporúčame https://www.byliny.sk/ kde sme sa inšpirovali.

One thought on “Krásna a vyživená pleť prírodnou cestou. Čo na akné a suchú pleť ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *